Neden UtopiaBilişim'i Tercih Etmeliyim?

Anında Aktivasyon

Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde cPanel web hosting ve alan adı hizmetlerimiz anında aktif edilmektedir. Aktivasyon işlemi sonrasında tüm hizmet bilgileriniz e-posta ile tarafınıza gönderilmektedir.

%99,9 DDoS Koruması

Özel firewall sistemimiz ile tüm saldırılara karşı koruma altındasınız.

Yüksek Performans

Web Hosting hizmeti için çalışan sunucular tamamen katı hal sürücüsü olan SSD Sabit Disk'ler ile çalışır. Yeni nesil Intel Xeon E5-2600 serisi işlemciler ile birlikte alt yapımızı oluşturan SuperMicro sunucu platformları üzerinden en yüksek performansı UtopiaBilişim'de yakalarsınız.

Web tabanlı hosting kontrol paneli cPanel, web sitelerinizi her yönü ile basitçe yönetmenizi sağalayan, kullanıcı dostu arayüzü ve responsive desteği ile masaüstü bilgisayarınız, cep telefonunuz, tablet bilgisayarlarınızla her yerden erişilebilirdir.

Linux Cpanel Web Hosting

pricing image
Disk Kotası
Aylık Bandwith
Ek Alan Adı (Addon Domain)
FTP Hesabı
E-Posta Hesabı
Veritabanı
Alt Alan Adı (Subdomain)
Parked Domains
Inode Limiti *
PHP Versiyonu
E-Posta Kotası
Maksimum CPU
Maksimum Ram
Ücretsiz SSL
E-Posta
POP3 / SMTP / IMAP
E-Posta Alias (Eş E-Posta)
Saatlik Gönderim Limiti
Otomatik Yanıtlayıcı
Webmail Erişimi
Spam Filtresi
Antivirüs Hizmeti
Veritabanı
MySQL Veritabanı
MySQL Boyutu
phpMyAdmin Desteği
MySQL Sürümü

Sıkça Sorulan Sorular

Profesyonel plan hosting hizmetinde tek bir kontrol paneliniz olur. Ana siteniz hariç eklemek istediğiniz diğer sitelerinizi kontrol paneli üzerinden addon domain olarak ekleyip yayınlayabilirsiniz. Siteleriniz tek bir hesap altında olacağı için, size verilen işlemci ve ram kullanım kaynakları tüm siteler için aynı olacaktır. Reseller hosting hizmetinde ise, kontrol paneliniz üzerinden her bir site için ayrı hesap açarsınız. Bu nedenle açacağınız her yeni hesap için ayrı ayrı kaynak limitleriniz olur.

Tüm hosting paketlerimizde sunucu üzerindeki hesapların hepsine eşit miktarda kaynak ayrımı yapılmaktadır. Buna göre, alacağınız herhangi bir hosting paketimizde işlemci kullanım hakkınız %25, sanal ram kullanım hakkınız ise 1 GB’dir.

Sizlere sunmuş olduğumuz tüm hosting hizmetlerinde toplu mail gönderimi ve spam mail gönderimi yasaktır.UtopiaBilişim bu konuda sıfır tolerans gösterir ve toplu mail ya da spam mail gönderdiği tespit edilen hesaplar hakkında anında işlem yapılır.

Tüm hosting sunucularımızda phpmail ve mail fonkisyonları kapalı durumdadır.Sitelerinizin iletişim formları üzerinden mail gönderimini sadece SMTP protokolü ile yapabilirsiniz.SMTP port olarak 587 kullanmanız gerekmektedir.

Paylaşımlı hosting sunucularında değiştirilemeyecek ya da değiştirildiği zaman sunucudaki tüm hesapları etkileyecek fonkisyonlar vardır.Bu tür fonkisyonların değiştirilmesi paylaşımlı sunucularda ne yazık ki mümkün değildir.

30 gün içerisinde para iademiz mevcut

İade politikamıza göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz

Sunucularınız Bizim İle Güvende

Teknik altyapımıza göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz