Neden UtopiaBilişim'i Tercih Etmeliyim?

Anında Aktivasyon

Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde cPanel web hosting ve alan adı hizmetlerimiz anında aktif edilmektedir. Aktivasyon işlemi sonrasında tüm hizmet bilgileriniz e-posta ile tarafınıza gönderilmektedir.

%99,9 DDoS Koruması

Özel firewall sistemimiz ile tüm saldırılara karşı koruma altındasınız.

Yüksek Performans

Web Hosting hizmeti için çalışan sunucular tamamen katı hal sürücüsü olan SSD Sabit Disk'ler ile çalışır. Yeni nesil Intel Xeon E5-2600 serisi işlemciler ile birlikte alt yapımızı oluşturan SuperMicro sunucu platformları üzerinden en yüksek performansı UtopiaBilişim'de yakalarsınız.

Web tabanlı hosting kontrol paneli cPanel, web sitelerinizi her yönü ile basitçe yönetmenizi sağalayan, kullanıcı dostu arayüzü ve responsive desteği ile masaüstü bilgisayarınız, cep telefonunuz, tablet bilgisayarlarınızla her yerden erişilebilirdir.

Linux Reseller Hosting

pricing image
Disk Kotası
Aylık Bandwith
Açılabilir cPanel Hesabı
FTP Hesabı
E-Posta Hesabı
Veritabanı
Özel IP Desteği
Alt Alan Adı (Subdomain)
Parked Domains
Inode Limiti *
PHP Versiyonu
E-Posta Kotası
Maksimum CPU
Maksimum Ram
E-Posta
POP3 / SMTP / IMAP
E-Posta Alias (Eş E-Posta)
E-Posta Yönlendirme
Saatlik Gönderim Limiti
Otomatik Yanıtlayıcı
Webmail Erişimi
Spam Filtresi
Antivirüs Hizmeti
Veritabanı
MySQL Veritabanı
MySQL Boyutu
phpMyAdmin Desteği
MySQL Sürümü

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm hosting paketlerimizde sunucu üzerindeki hesapların hepsine eşit miktarda kaynak ayrımı yapılmaktadır. Buna göre, alacağınız bayii hosting hizmetlerinde açacağınız her bir hesap için işlemci kullanım hakkınız %25, sanal ram kullanım hakkınız ise 1 GB’dir.

Size vereceğimiz ip adreslerine yönlendirme yaparak, bayii hesabınız için kendinize ait name server adreslerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sizlere sunmuş olduğumuz tüm hosting hizmetlerinde toplu mail gönderimi ve spam mail gönderimi yasaktır.UtopiaBilişim bu konuda sıfır tolerans gösterir ve toplu mail ya da spam mail gönderdiği tespit edilen hesaplar hakkında anında işlem yapılır.

Tüm hosting sunucularımızda phpmail ve mail fonkisyonları kapalı durumdadır.Sitelerinizin iletişim formları üzerinden mail gönderimini sadece SMTP protokolü ile yapabilirsiniz.SMTP port olarak 587 kullanmanız gerekmektedir.

Paylaşımlı hosting sunucularında değiştirilemeyecek ya da değiştirildiği zaman sunucudaki tüm hesapları etkileyecek fonkisyonlar vardır.Bu tür fonkisyonların değiştirilmesi paylaşımlı sunucularda ne yazık ki mümkün değildir.

Belirlenen E-Posta kotası satın aldığınız Reseller paketinin disk alanı dahilindedir. Harici olarak hesaplanmaz.